środa, 12 lipiec 2017 15:39

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty"

Napisał 
Otwarte w Soboty Otwarte w Soboty Centrum Kreatywności Targowa

Otwieramy Centrum Kreatywności Targowa jeszcze szerzej!

Cykl Otwarte w Soboty to okazja do spotkania się twórców oraz odbiorców ich dzieł. Każde spotkanie to prezentacja twórców z różnych dziedzin sektora kreatywnego: od architektury, przez media, fotografię, malarstwo, modę, rzemiosło, po teatr i incjatywy kreatywne. To możliwość nawiązania ciekawych kontaktów i zainicjowania nowych projektów, a także okoliczność do dyskusji, wymiany myśli, refleksji na temat kondycji warszawskiego sektora kreatywnego. To również okazja do zaprezentowania się szerokiej publiczości - gości cyklu Otwarte w Soboty w Centrum Kreatywności Targowa oraz Otwartej Ząbkowskiej, równoległej imprezy o uznanej renomie.

W wybrane soboty cyklu odbędą się panele networking-owe z udziałem przedstawicieli warszawskiego sektora kreatywnego oraz instytucji działających na rzecz rewitalizacji. Podczas spotkań będziemy rozmawiać na temat kierunków rozwoju i potrzeb branż kreatywnych oraz o możliwości włączenia się w kreowanie warszawskiej przestrzeni publicznej. Na spotkania zaproszeni zostaną także przedstawiciele instytucji  związanych z sektorem kreatywnym i biur M.ST Warszawy.
Jednym z elementów spotkań będzie krótka prezentacja możliwości pozyskania dofinansowania na działalność kreatywną.
Planowane tematy spotkań:
- Spotkanie 1: Sektor kreatywny w Warszawie – potencjał, możliwości rozwoju, możliwości współpracy z innymi firmami kreatywnymi oraz z poszczególnymi biurami M. ST.
- Spotkanie 2: Wyzwania wobec sektora kreatywnego – problemy na jakie napotykają twórcy i firmy kreatywne oraz sposoby ich rozwiązywania.
- Spotkanie 3: Odpowiedzialność społeczna branż kreatywnych – wartości wnoszone do przestrzeni publicznej przez sektor kreatywny.

Poznajcie praskich artystów. W trakcie spotkań z najciekawszymi praskimi artystami Iwo Zmyślony przeprowadzi rozmowy o miejscu sztuki we współczesnym świecie, o wytyczaniu granic i rozwoju nowoczesnych dziedzin artystycznych. W planie znajdzie się również czas na pytania od publiczności i swobodną komunikację z zaproszonym artystą.
W czasie gdy na Ząbkowskiej czekać będzie moc atrakcji, za rogiem można będzie spróbować swoich sił w grach animacyjnych, które przygotuje dla nas Games Development - znana firma zjamująca się aktywnym wypoczynkiem miejskim. Spodziewajcie się gimnastyki dla ciała i umysłu. Zabawa dla dzieci do 150 roku życia.
Twoje dziecko będzie mogło wyszaleć się na Magicznym Dywanie, który nie tylko uczy, ale też bawi. Magiczny Dywan to podłoga interaktywna, która poprzez gry i zabawy ruchowe rozwija  motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji.
Dzieci coraz trudniej zachęcić do ruchu, więc to idealna okazja, by aktywnie spędziły czas :)
Warsztaty dla najmłodszych prowadzone przez Wawa Design Festiwal to świetna okazja na rodzinną zabawę podczas Otwartej Ząbkowskiej. Zainspirowani Rokiem Rzeki Wisły zaprojektujemy i stworzymy z kartonów i kolorowych papierów rybki mieszkające w Wiśle. Może powstaną nam nowe stworzenia kryjące swoje domy w rzekach?! Warsztaty pobudzają w dzieciach kreatywność, spostrzegawczość i projektowanie otaczającej rzeczywistości poprzez zabawę. Warsztaty dla dzieci: 4-10 lat.

Cykl „Otwarte w soboty” realizowany jest we współpracy z m.st. Warszawa.

Otwarte w Soboty - Centrum Kreatywności Targowa

15.07

-Zwiedzanie Centrum Kreatywności Targowa

- Wystawa prac

- Spotkania autorskie

- Gry animacyjne

- Warsztaty kreatywne dla dzieci

- Magiczny Dywan

 

5.08

-Zwiedzanie Centrum Kreatywności Targowa

- Wystawa prac

- Spotkania autorskie

- Gry animacyjne

- Warsztaty kreatywne dla dzieci

- Wykłady i panele networkingowe dla sektora kreatywnego

19.08

2.09

16.09

30.09

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu