Teodor Sobczak

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

poniedziałek, 11 styczeń 2016 00:00

Nowy artykuł w bazie wiedzy - Role w Grupie

Praca w grupie jednym przychodzi z większym, innym z mniejszym trudem. Wszystko zależy od naszych osobistych predyspozycji, zdobytego przez nas doświadczenia, a także od tego, jaką rolę przyjmujemy w grupie. Poznanie typologii ról grupowych i świadome ich przyjmowanie, może nam ułatwić osiągniecie celu i sprawić, że nasza praca będzie prostsza.

Każda symulacja negocjacyjna niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny i stawia graczy przed koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Grając w SmileUrbo, uczestnicy obracają się w sytuacji wzajemnej zależności, co jest tym trudniejsze, że stron w SmileUrbo jest aż 8. Często zdarza się, że gdy emocje biorą górę nad uczestnikami, po skończonej grze oni sami stwierdzają, że ich działania były przeciwskuteczne. Dostrzegają na przykład, że zamiast dążyć do realizacji swoich interesów, skupili się na kwestiach relacji lub chcieli uniemożliwić osiągnięcie celu drugiej stronie, nawet kosztem swoich zysków.

niedziela, 03 styczeń 2016 00:00

Nowy artykuł w bazie wiedzy - Komunikat Ja

Komunikacja jest podstawą wszelkich interakcji, zarówno na poziomie osobowym, jak i społecznym. Nadając i odbierając komunikaty (czy to przez rozmowę, czy komunikację pozawerbalną) zaznaczamy swoje miejsce w społeczności i nawiązujemy relacje z innymi.

Problem z precyzyjnym nazwaniem swoich i cudzych emocji dotyczy nie tylko zbuntowanej młodzieży, ale jest dość powszechnym zjawiskiem na każdym stadium rozwoju osobowego. Dlatego, aby pomóc ludziom wyrażać się precyzyjnie, w sposób nieatakujący odbiorcy, być zrozumiałym i dobrze odebranym, opracowano wiele technik komunikacyjnych. Jedną z bardziej zaawansowanych i wymagających technik jest “Komunikat Ja”.

wtorek, 01 wrzesień 2015 00:00

Jak dobrze zakontraktować się z grupą?

Narzędzie edukacyjne, jakim jest symulacja, stawia przed trenerem szereg wyzwań. Od trenera w dużej mierze zależy powodzenie projektu i jakość wiedzy, jaką uczestnicy wyniosą ze szkolenia. W SmileUrbo uczestnicy na czas gry stają się mieszkańcami pewnej wioski. Przyjmują cechy odgrywanych przez siebie postaci, a ich zadaniem jest reprezentowanie ich interesów.

wtorek, 05 kwiecień 2016 09:49

Certyfikacja edukatorów SmileUrbo

Fundacja Wspierania i Rozwoju Edukacji „Innowatorium” zaprasza na warsztaty certyfikacyjne edukatorów chcących wykorzystywać innowacyjne narzędzie edukacyjne SmileUrbo w swojej pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi.

wtorek, 23 czerwiec 2015 16:25

Prestiżowa nagroda za SmileUrbo!

 Wspaniałe wieści! Aleksandra Zemke, prezeska organizacji partnerskiej Smilemundo, z którą rozwijamy SmileUrbo odebrała prestiżową nagrodę World Summit Youth Award (WSYA). Ola jest pierwszą Polką, która zdobyła to wyróżnienie. Wielkie, wielkie gratulacje Ola!

Ważnym zadaniem  jakie stoi przed graczami, uczącymi się przy użyciu SmileUrbo jest wczucie się w symulowaną rzeczywistość i przyjęcie archetypowych ról. Edukatorom pomagać będzie od tej pory filmik, przedstawiający skrót fabularny gry. Dzięki wykorzystaniu innego kanału przekazywania informacji, obciążenie poznawcze na początku gry będzie znacznie mniejsze. Dodatkowo filmik będzie miał zadanie aktywizujące uczestników. 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że właśnie rozpoczynamy realizację ważnego dla nas projektu: 

Stymulowanie aktywnego udziału młodych ludzi w życiu demokratycznym dzięki rozwojowi innowacyjnego, narzędzia edukacyjnego SmileUrbo
czwartek, 30 kwiecień 2015 09:53

Nowy filmik promocyjny SmileUrbo

Prace nad SmileUrbo idą pełną parą i spodziewamy się, że w lato będziemy gotowi z polską wersją do testów. W międzyczasie, żeby zaostrzyć Wasze apetyty prezentujemy krótki film promocyjny, który w 3 minuty nakreśla na czym polega doświadczenie SmileUrbo oraz jaki wywiera wpływ na uczestników. 

środa, 05 listopad 2014 12:20

Nagrody WPEK rozdane!

W tym roku Gala Konkursu Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej na najlepszy projekt edukacji kulturalnej została zorganizowana po raz piąty.
W Muzeum Historii Żydów Polskich wręczono nagrody autorom najlepszych projektów. W kategorii organizacji pozarządowych II miejsce zajęła Katarzyna Anuszewska z projektem "One Voice", realizowanym przez Fundację Innowatorium w 2013 r.

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu