wtorek, 19 lipiec 2016 12:06

ŚwiatłoCienioLubni - odsłona pierwsza!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za nami już pierwszy tydzień warsztatów!

Nasi uczestnicy zdążyli doskonale poznać się, zintegrować  i zaprzyjaźnić.
Zajęcia teatralne pobudziły  do nieskrępowanej aktywności, wyostrzyły zmysły, ośmieliły  do twórczej zabawy  i improwizacji.

A tak wyglądały nasze działania:

W trakcie warsztatów wszyscy mieli  możliwość dogłębnego zbadania naszego tematu przewodniego - czyli światła i mroku. Zapoznaliśmy się zatem ze znaczeniem światła i cienia w różnych tradycjach etnograficznych i kontekstach kultury współczesnej. Badaliśmy możliwości, jakie nam dają wszelkie źródła światła. Przeprowadziliśmy dyskusję nad zaproponowanymi tekstami kultury, co poprowadziło nas w stronę eksperymentów teatralnych wokół naszego zagadnienia. W szczególny sposób przyjrzeliśmy się technikom teatralnym związanym ze światłocieniem -teatrowi cieni!

 

Wykład z historii sztuki omawiający techniki i nurty malarskie wykorzystujące w szczególności światło i cień oraz warsztaty fotografii otworkowej i cyjanotypii umożliwiły rozwijanie przez każdego członka grupy różnych umiejętności. A przed nami jeszcze kolejne zajęcia (w tym warsztaty scenograficzne), które zbliżają nas do wielkiego finału, w którym młodzi ludzie nie będą odtwórcami powierzonych im ról, ale pełnoprawnymi współtwórcami spektaklu ­ na poziomie dramaturgicznych, scenograficznym i aktorskim!

Zapraszamy już dziś na spektakle finałowe, które odbędą się 24 lipca (godz. 15.00) i 25 lipca (godz. 18.00) w Spółdzielczym Domu Kultury w Pruszkowie.
Wstęp bezpłatny!

Czytany 2339 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 lipiec 2016 12:31

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu