wtorek, 19 lipiec 2016 12:06

ŚwiatłoCienioLubni - odsłona pierwsza!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za nami już pierwszy tydzień warsztatów!

Nasi uczestnicy zdążyli doskonale poznać się, zintegrować  i zaprzyjaźnić.
Zajęcia teatralne pobudziły  do nieskrępowanej aktywności, wyostrzyły zmysły, ośmieliły  do twórczej zabawy  i improwizacji.

A tak wyglądały nasze działania:

W trakcie warsztatów wszyscy mieli  możliwość dogłębnego zbadania naszego tematu przewodniego - czyli światła i mroku. Zapoznaliśmy się zatem ze znaczeniem światła i cienia w różnych tradycjach etnograficznych i kontekstach kultury współczesnej. Badaliśmy możliwości, jakie nam dają wszelkie źródła światła. Przeprowadziliśmy dyskusję nad zaproponowanymi tekstami kultury, co poprowadziło nas w stronę eksperymentów teatralnych wokół naszego zagadnienia. W szczególny sposób przyjrzeliśmy się technikom teatralnym związanym ze światłocieniem -teatrowi cieni!

 

Wykład z historii sztuki omawiający techniki i nurty malarskie wykorzystujące w szczególności światło i cień oraz warsztaty fotografii otworkowej i cyjanotypii umożliwiły rozwijanie przez każdego członka grupy różnych umiejętności. A przed nami jeszcze kolejne zajęcia (w tym warsztaty scenograficzne), które zbliżają nas do wielkiego finału, w którym młodzi ludzie nie będą odtwórcami powierzonych im ról, ale pełnoprawnymi współtwórcami spektaklu ­ na poziomie dramaturgicznych, scenograficznym i aktorskim!

Zapraszamy już dziś na spektakle finałowe, które odbędą się 24 lipca (godz. 15.00) i 25 lipca (godz. 18.00) w Spółdzielczym Domu Kultury w Pruszkowie.
Wstęp bezpłatny!

Czytany 2132 razy Ostatnio zmieniany środa, 20 lipiec 2016 12:31

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu