środa, 08 czerwiec 2016 21:29

ŚwiatłoCienioLubni - to my

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ŚwiatłoCienioLubni to dwutygodniowy cykl warsztatów teatralnych z elementami fotografii otworkowej i cyjanotopii, scenografii oraz historii sztuki, których celem jest badanie symbolicznego znaczenia światła i cienia w kulturze oraz naturze.

Zapraszamy pruszkowską młodzież na kolejną odsłonę programu „Lato w teatrze”.  Pamiętacie zeszłoroczną edycję warsztatów  „Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna”?  Tym razem zajmiemy się innym tematem - będziemy przeprowadzać własne eksperymenty ze światłem i cieniem na scenie. W czasie dwutygodniowych warsztatów pobawimy się formą teatru cieni, poszukamy różnych form scenicznej ekspresji, wykorzystując do tego wszelkie źródła światła. Zbadamy kulturowe i osobiste znaczenia światła i cienia, a efektem tych prac będzie spektakl pokazywany dwukrotnie szerokiej publiczności 24 i 25 lipca.

W programie warsztatów znajdą się następujące metody pracy:
 Warsztaty integracyjne – zajęcia pogłębiające umiejętność współpracy między uczestnikami
• Warsztaty teatralne – zajęcia realizowane w oparciu o sztukę performance i improwizację, wykorzystujące przygotowane teksty kultury dotyczące tematu światła i cienia. W szczególny sposób chcemy się przyjrzeć technikom teatralnym związanym ze światłocieniem, np. teatrowi cieni.
• Warsztaty fotografii otworkowej i cyjanotypii ­- zajęcia, w ramach których uczestnicy będą eksperymentować z niecodziennymi technikami fotograficznymi. Młodzież pod okiem prowadzącej samodzielnie przygotuje aparaty do fotografii otworkowej i wykorzysta je do obserwacji swojego otoczenia, a także wypróbuje metodę cyjanotypii jako formę wykonywania prac fotograficznych i plastycznych.
  Warsztaty scenograficzne -­ w czasie zajęć uczestnicy poznają proste narzędzia, za pomocą których można budować scenografię teatralną. 
• Wykład z historii sztuki ­ - zajęcia poświęcone będą technikom i nurtom malarskim wykorzystującym światło, cień i mrok jako formę wyrazu oraz temat twórczy. 


Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, trenerów i animatorów, znanych m.in. z takich projektów jak ”Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna”,  „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków”, warsztaty filmowe „Made in Warszawa 3.0”, „Praca z klasą”.

 

Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Organizator zapewni podczas trwania zadań drobny poczęstunek oraz niezbędne materiały warsztatowe.


W projekcie będzie uczestniczyć 15 osobowa grupa.


Warsztaty odbędą się codziennie (po 6 godzin) w terminie 11 - 25 lipca 2016r w Spółdzielczym Domu Kultury (ul. Hubala 5) w Pruszkowie

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego: "Lato w teatrze" finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Zajęcia mogą prowadzić etatowi pracownicy instytucji, członkowie grup teatralnych, animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, artyści, studenci szkół artystycznych oraz muzycy lub dziennikarze.

 

https://www.facebook.com/instytutteatralny

 

 

 

 

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”.

Projekt zrealizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego pt. „Lato w teatrze” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytany 2401 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 sierpień 2016 14:00

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu