środa, 08 czerwiec 2016 21:29

ŚwiatłoCienioLubni - to my

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ŚwiatłoCienioLubni to dwutygodniowy cykl warsztatów teatralnych z elementami fotografii otworkowej i cyjanotopii, scenografii oraz historii sztuki, których celem jest badanie symbolicznego znaczenia światła i cienia w kulturze oraz naturze.

Zapraszamy pruszkowską młodzież na kolejną odsłonę programu „Lato w teatrze”.  Pamiętacie zeszłoroczną edycję warsztatów  „Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna”?  Tym razem zajmiemy się innym tematem - będziemy przeprowadzać własne eksperymenty ze światłem i cieniem na scenie. W czasie dwutygodniowych warsztatów pobawimy się formą teatru cieni, poszukamy różnych form scenicznej ekspresji, wykorzystując do tego wszelkie źródła światła. Zbadamy kulturowe i osobiste znaczenia światła i cienia, a efektem tych prac będzie spektakl pokazywany dwukrotnie szerokiej publiczności 24 i 25 lipca.

W programie warsztatów znajdą się następujące metody pracy:
 Warsztaty integracyjne – zajęcia pogłębiające umiejętność współpracy między uczestnikami
• Warsztaty teatralne – zajęcia realizowane w oparciu o sztukę performance i improwizację, wykorzystujące przygotowane teksty kultury dotyczące tematu światła i cienia. W szczególny sposób chcemy się przyjrzeć technikom teatralnym związanym ze światłocieniem, np. teatrowi cieni.
• Warsztaty fotografii otworkowej i cyjanotypii ­- zajęcia, w ramach których uczestnicy będą eksperymentować z niecodziennymi technikami fotograficznymi. Młodzież pod okiem prowadzącej samodzielnie przygotuje aparaty do fotografii otworkowej i wykorzysta je do obserwacji swojego otoczenia, a także wypróbuje metodę cyjanotypii jako formę wykonywania prac fotograficznych i plastycznych.
  Warsztaty scenograficzne -­ w czasie zajęć uczestnicy poznają proste narzędzia, za pomocą których można budować scenografię teatralną. 
• Wykład z historii sztuki ­ - zajęcia poświęcone będą technikom i nurtom malarskim wykorzystującym światło, cień i mrok jako formę wyrazu oraz temat twórczy. 


Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, trenerów i animatorów, znanych m.in. z takich projektów jak ”Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna”,  „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków”, warsztaty filmowe „Made in Warszawa 3.0”, „Praca z klasą”.

 

Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Organizator zapewni podczas trwania zadań drobny poczęstunek oraz niezbędne materiały warsztatowe.


W projekcie będzie uczestniczyć 15 osobowa grupa.


Warsztaty odbędą się codziennie (po 6 godzin) w terminie 11 - 25 lipca 2016r w Spółdzielczym Domu Kultury (ul. Hubala 5) w Pruszkowie

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego: "Lato w teatrze" finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Zajęcia mogą prowadzić etatowi pracownicy instytucji, członkowie grup teatralnych, animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, artyści, studenci szkół artystycznych oraz muzycy lub dziennikarze.

 

https://www.facebook.com/instytutteatralny

 

 

 

 

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”.

Projekt zrealizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego pt. „Lato w teatrze” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytany 2209 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 sierpień 2016 14:00

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu