Już od kilku dni trwają warsztaty teatralne. Dzieje się bardzo dużo a zapowiada jeszcze więcej! A oto skrót naszych dotychczasowych działań:


Po krótkim (lecz jakże intensywnym Smile) zapoznaniu się i zintegrowaniu grupy rozpoczęliśmy wspólną pracę. Wykorzystując zmysł smaku i zapachu, nasze wspomnienia i skojarzenia związane z Pruszkowem zaczęliśmy tworzyć własną mapę miasta. Wyszliśmy na ulice, podsłuchiwaliśmy troszkę rozmów mieszkańców Wink, robiliśmy zdjęcia w plenerze i tworzyliśmy własne teksty. Do tego wszystkiego dodaliśmy odrobinę plastyki w postaci kolarzy i abstrakcji. A wszystko przeplatane było dużą ilością improwizacji!!! Jak widzicie w naszej Pruszkowskiej Kuchni Teatralnej wrze, a apetyt na więcej rośnie nam z każdym dniem.

Zdjęcia - Jakub Tajduś

 Wspaniałe wieści! Aleksandra Zemke, prezeska organizacji partnerskiej Smilemundo, z którą rozwijamy SmileUrbo odebrała prestiżową nagrodę World Summit Youth Award (WSYA). Ola jest pierwszą Polką, która zdobyła to wyróżnienie. Wielkie, wielkie gratulacje Ola!

Ważnym zadaniem  jakie stoi przed graczami, uczącymi się przy użyciu SmileUrbo jest wczucie się w symulowaną rzeczywistość i przyjęcie archetypowych ról. Edukatorom pomagać będzie od tej pory filmik, przedstawiający skrót fabularny gry. Dzięki wykorzystaniu innego kanału przekazywania informacji, obciążenie poznawcze na początku gry będzie znacznie mniejsze. Dodatkowo filmik będzie miał zadanie aktywizujące uczestników. 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że właśnie rozpoczynamy realizację ważnego dla nas projektu: 

Stymulowanie aktywnego udziału młodych ludzi w życiu demokratycznym dzięki rozwojowi innowacyjnego, narzędzia edukacyjnego SmileUrbo

Prace nad SmileUrbo idą pełną parą i spodziewamy się, że w lato będziemy gotowi z polską wersją do testów. W międzyczasie, żeby zaostrzyć Wasze apetyty prezentujemy krótki film promocyjny, który w 3 minuty nakreśla na czym polega doświadczenie SmileUrbo oraz jaki wywiera wpływ na uczestników. 

REKRUTACJA KROK PO KROKU


1. Aby wziąć udział w szkoleniu należy:
A) Być osobą w wieku 13-19 lat
B) Być uczniem gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej z terenu miasta Pruszków
C) Posiadać zgodę rodziców na swój udział w projekcie

2. Jeśli spełniasz powyższe warunki zapoznaj się z treścią Regulaminu oraz reszty dokumentów umieszczonych u dołu postu (formularz zgłoszeniowy, Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, Zgodę rodziców na udział dziecka w projekcie). Wypełnij formularz zgłoszeniowy on-line bądź pobierz go ze strony, wypełnij go i prześlij droga mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

„Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna” to dwutygodniowy cykl warsztatów teatralnych z elementami plastyki, fotografii i muzyki, których celem jest odkrycie miasta Pruszków za pomocą pięciu zmysłów.

Młodzież w czasie warsztatów spróbuje stworzyć autorską opowieść o swoim mieście, przedstawioną przez pryzmat charakterystycznych dla Pruszkowa smaków, dźwięków, obrazów, zapachów i wrażeń dotykowych. Materiałem, który zostanie w czasie warsztatów teatralnie przetworzony będą zdjęcia, nagrania dźwiękowe oraz formy plastyczne wykonane przez uczestników, pogłębiające ich zmysłową percepcję miasta. Przez dwa tygodnie będziemy obserwować i dokładnie badać Pruszków, rozbudzając dzięki temu swoją wrażliwość artystyczną oraz tożsamość lokalną. Ponadto za inspirację do twórczej pracy posłużą zbiory opowiadań lokalnego pisarza, Tadeusz Huberta Jakubowskiego. Efektem końcowym będzie spektakl pokazywany szerokiej publiczności 19 i 20 lipca.

Za nami pierwszy miesiąc warsztatów prowadzonych w ramach projektu „Wiem, dlaczego wybieram” realizowanego w ramach programu Obywatele dla demokracji. Nasi trenerzy odwiedzili dotychczas Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach. Zobacz, jakie projekty planuja uczniowie, kto będzie piekł ciasto, a kto przygotował profrekwencyjne memy!

W tym roku Gala Konkursu Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej na najlepszy projekt edukacji kulturalnej została zorganizowana po raz piąty.
W Muzeum Historii Żydów Polskich wręczono nagrody autorom najlepszych projektów. W kategorii organizacji pozarządowych II miejsce zajęła Katarzyna Anuszewska z projektem "One Voice", realizowanym przez Fundację Innowatorium w 2013 r.

W ubiegłym tygodniu wystartowały Dzienniki Powstania Styczniowego: oficjalnie odpaliliśmy stronę projektu, który dofinansowało Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra i odkurzyliśmy nieco nasz profil na Facebooku. Jeśli jeszcze nie zdążyliście zapoznać się ze stroną, zróbcie to jak najszybciej. Ilość wiedzy tam zgromadzonej jest imponująca, a za pomocą jednego kliknięcia możecie przenieść się na stronę projektu realizowanego przez nas dwa lata temu i poczytać o ciekawostkach związanych z powstaniem listopadowym.

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu