piątek, 24 marzec 2017 12:40

Dam Dobro rusza w Skaryszewie!

Z etykietą
Napisał 
Logo Dam Dobro Logo Dam Dobro Fundacja Innowatorium

Co powstanie z połączenia idei upcyclingu i zbiórki darów? No dodajmy do tego jeszcze szkolenia i działania animujące społeczność lokalną! Oto idea, która stoi za Dam Dobro! Nasz projekt nie jest jednak zwyczajną akcją charytatywną. Wszystkie zebrane przedmioty zostaną odrestaurowane przez wolontariuszy i lokalnych rzemieślników, którzy zostaną dodatkowo przeszkoleni. Dzięki temu wesprzemy najbardziej potrzebujące rodziny, poprawimy kompetencje mieszkańców oraz zintegrujemy lokalną społeczność. 

 Jakie mamy plany:

1. Powołanie partnerstwa Na Rzecz Rozwoju Gminy Skaryszew, które w przyszłości będzie realizować zadania związane z aktywnością społeczną i pomoże zaktywizować lokalne organizacje pozarządowe.
2. Zorganizowanie zbiórkę publiczną, której efektem będzie wsparcie rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa. Chcemy skorzystać z pomocy lokalnych artystów rzemieślników oraz wolontariuszy i zebrane dary przerobić nadając im nową wartość.
3. Zrealizowanie serii warsztatów dla mieszkańców, z zakresów fotografii, grafiki komputerowej, mediów społecznościowych oraz działalności organizacji pozarządowych.
4. Zorganizowanie serii spotkań i wydarzeń kulturalno - edukacyjnych.

Czego potrzebujemy – jak można włączyć się do akcji.

Przede wszystkim rąk do pomocy. Przenoszących dary, piszących o akcji w Internecie i prasie, remontujących je i oddających w ręce potrzebujących. Potrzebujemy dużo rąk, żeby dawać dużo dobra :)

Możesz wesprzeć akcję zostając wolontariuszem, oferując pomoc przy produkcji i roznoszeniu materiałów reklamowych, użyczając nam środków do transportu, remontując razem z rzemieślnikami i artystami uzyskane dary, promując ideę oraz oczywiście oddając na zbiórkę przedmioty, których nie potrzebujesz. Skontaktuj się z nami. mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel 534 290 998 lub 694 298 373.

Projekt Dam Dobro jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy Polityki Społecznej, ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

 

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu