poniedziałek, 08 wrzesień 2014 12:44

Dzienniki powstania – powstanie styczniowe

Napisał 
Logo programu Patriotyzm Jutra Logo programu Patriotyzm Jutra

Pamiętacie jeszcze Dzienniki Powstania Listopadowego? Zapominalskim przypominamy, że jest to strona, na której można znaleźć informacje o powstaniu listopadowym, oś czasu, bazę wiedzy i całą masę zdjęć i rysunków z epoki. Projekt ten realizowaliśmy już dwa lata temu (jak ten czas leci), a wspierało nas Muzeum Historii Polski, które opiekowało się programem Patriotyzm Jutra. W tym roku również możemy się pochwalić tym, że nasz wniosek dostał dofinansowanie i możemy po raz drugi zająć się tematem walk narodowowyzwoleńczych. Tym razem projekt będzie dotyczył powstania styczniowego i ciekawostek z nim związanych.

W tej chwili trwają prace nad stroną internetową, uzupełnianiem bibliografii i bazy wiedzy. Pracujemy dzień i noc, aby strona była przynajmniej tak samo zachwycająca, jak jej poprzedniczka. Już za kilkanaście dni będziecie mogli zobaczyć efekty naszych starań. Wszyscy miłośnicy historii, zarówno ci mali, jak i ci więksi, będą mogli prześledzić dzięki stronie przebieg powstania styczniowego i najważniejsze wydarzenia tego najdłuższego polskiego zrywu niepodległościowego na interaktywnej osi czasu, a także zapoznać się z ciekawymi artykułami o powstaniu, w których znajdą się fakty i materiały, których nie znajdziecie w podręcznikach. Nauczyciele natomiast będą mogli skorzystać z propozycji oryginalnych scenariuszy lekcji. Warta uwagi będzie także baza wiedzy, porządkująca informacje o powstaniu. Co ważne, wszystkie e-publikacje dostępne na naszej stronie, będą udostępniane na wolnej licencji, do bezpłatnego pobrania.

 To i wiele innych niespodzianek szykuje dla Was ekipa Innowatorium. Śledźcie stronę fundacji i naszą stronę na Facebooku. Projekt jest realizowany z programu Patriotyzm Jutra, dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski.

     Muzeum Historii Polski

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu