środa, 20 styczeń 2016 00:00

Nowy artykuł w bazie wiedzy - Cykl Kolba

Z etykietą
Napisał 

Jest wiele powodów, dla których gry symulacyjne są cennym narzędziem edukacyjnym. Z pewnością na pierwszy plan przebija się praktyczny charakter wiedzy jaką zdobywają uczestnicy. Możliwość popełniania błędów, uczenia się z nich i swobodnego wyciągania wniosków. Jest to coś, czego bardzo brakuje w naszym systemie edukacji - akceptacji i przyzwolenia do popełniania błędów. Gry można stosować jako prawdziwe poligony doświadczalne, na których negatywne konsekwencje nie wpływają na życie osoby, która się uczy. Dzięki doświadczeniu jakie płynie z zastosowania gier w procesie nauczania uczestnicy nie boją się negatywnych konsekwencji i swobodnie testują nowe techniki i strategie postępowania.

Nie można pominąć również aktywizowania uczestników i wpływania na ich stan emocjonalny, który ma ogromny wpływ na całe nasze poznanie. Sam fakt wykorzystania gier zwiększa zadowolenie i zaangażowanie uczestników, którzy potrzebują dzielić się swoimi przeżyciami i biorą aktywny udział w zajęciach.
Jednak te rzeczy są elementem, który wystąpi niezależnie od tego w jaki sposób poprowadzony zostanie warsztat. Każdy trener wykorzystujący SmileUrbo może spodziewać się grup zaangażowanych, z wysoką energią i dużą chęcią wchodzenia w kolejne aktywności.To co leży po stronie prowadzącego to odpowiednie wykorzystanie gry i włączenie jej jako doświadczenia do procesu nauczania.
Więcej o tym, jak wpleść SmileUrbo (i dowolną inną grę symulacyjną) w Cykl Kolba możecie przeczytać w artykule, który znajdziecie w naszej Bazie Wiedzy.

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu