piątek, 15 styczeń 2016 00:00

Nowy artykuł w bazie wiedzy - Spacer badawczy

Z etykietą
Napisał 

Jednym z ważniejszych obszarów wykorzystania SmileUrbo jest aktywizacja lokalnych liderów i wspieranie aktywności lokalnych. Na bazie SmileUrbo mogą powstać warsztaty skierowane zarówno do młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z demokracją, jak i do wieloletnich działaczy, którzy prężnie wprowadzają zmiany w swoim otoczeniu. W świetle nowych ustaw, które wymagają od samorządów stworzenia planów rewitalizacyjnych wsparcie i kompetencje lokalnych ekspertów w dziedzinie partycypacji obywatelskiej mogą być kluczowe dla zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnych.

Z tego też powodu podręcznik edukatora posiada oddzielny rozdział poświęcony kapitałowi społecznemu i partycypacji. Jest to najbardziej specjalistyczna część podręcznika, której celem jest podniesienie kompetencji osób zajmujących się prowadzeniem konsultacji, włączania grup społecznych do procesów decyzyjnych i szeroko pojętej diagnozy społecznej. W ramach proponowanych w podręczniku warsztatów uczestnik może nauczyć się wykorzystania kilku bardzo przydatnych w pracy z grupą narzędzi m.in. World Cafe, Chińskiego portretu, czy zasad prowadzenia dyskusji za i przeciw. Ze względu na bardzo duży “ciężar” treści tego rozdziału zdecydowaliśmy się nie włączać do niego kolejnego narzędzia jakim jest spacer badawczy, czyli metoda badania i ewaluacji potrzeb i barier w przestrzeni publicznej, z punktu widzenia konkretnych grup społecznych (n.p. Rodziców z wózkami, seniorów, osób niepełnosprawnych).
Jeżeli szukasz sposobu na włączenie spaceru badawczego do swojego warsztatu opartego na SmileUrbo to pewnie zainteresuje Cię artykuł w Bazie Wiedzy.

Teodor Sobczak

 Trener, wykładowca, ale przede wszystkim twórca narzędzi edukacyjnych i metodyk tej tematyki. Od 2004 roku zajmuje się tworzeniem zaawansowanych narzędzi symulacyjnych wykorzystywanych w branży szkoleniowej. W jego bogatym dorobku znajduje się kilkadziesiąt gier edukacyjnych różnego rodzaju. Tworzył gry planszowe, przeglądarkowe (technologia flash), edukacyjne gry miejskie oraz szkoleniowe gry interaktywne. Wykłada i prowadzi warsztaty w Warszawskiej Szkole Reklamy. 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu