wtorek, 16 wrzesień 2014 19:29

Obywatele dla demokracji

Napisała 

Rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej edycji projektu „Wiem, dlaczego wybieram”, który zostanie sfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Obywatele dla demokracji”. Projekt przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych obejmuje cykl działań edukacyjnych dotyczących budowania społeczeństwa obywatelskiego przez wspieranie frekwencji wyborczej.

 

            Do udziału w projekcie Fundacja zaprosiła sześć szkół z trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Wśród nich znajdą się również szkoły z oddziałami integracyjnymi. Projekt składać się będzie z czterech etapów, które w trzech szkołach zostaną przeprowadzone w pierwszym semestrze, w trzech innych – w drugim semestrze rozpoczętego właśnie roku szkolnego.

           ETAP I obejmować będzie prowadzone przez trenerów Fundacji warsztaty dotyczące wyborów powszechnych oraz kompetencji wybieranych organów, a także grę symulacyjną. W ETAPIE II uczniowie utworzą mniejsze grupy, w których, pod okiem opiekunów (nauczyciela oraz trenera), przygotują własne mini-projekty promujące udział w wyborach, skierowane do mieszkańców ich miejscowości. ETAP III składać się będzie z warsztatów przeprowadzonych przez naszych trenerów dotyczących pracy metodą projektu. Wreszcie w ETAPIE IV uczniowie zrealizują mini-projekty w swoich miastach.

            Udział w projekcie pozwoli młodzieży poszerzyć jej wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania państwa demokratycznego, a zarazem samodzielnie i kreatywnie włączyć się w promocję aktywnych postaw obywatelskich.

            Obecna edycja projektu „Wiem, dlaczego wybieram” stanowi kontynuację podobnych działań realizowanych w Dębicy w 2013 r. w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.  Niebawem poinformuemy też o podobnych działaniach, które prowadzimy w Płońsku

            Do śledzenia postępów projektu, fotorelacji z warsztatów oraz mini-projektów tworzonych przez uczniów zapraszamy na stronie www.wiemwybieram.pl.

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Anna Niemira - Jurek

Absolwentka szacownego Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, związana z działalnością NGO od 2008 roku, najpierw w stowarzyszeniach studenckich i kołach naukowych, potem w różnych organizacjach pozarządowych (i takich z pogranicza I i III oraz II i III sektora). Z powodzeniem łączy aktywność zawodową z pracą projektową, animacyjną, trenerską i działaniami freelancerskimi. Jest niekwestionowanym mistrzem placka po węgiersku oraz projektów typu „Pizza dla 30 osób”.

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu