czwartek, 16 październik 2014 12:37

Masz głos, masz wybór

Napisała 

Innowatorium bierze udział w prowadzonym przez Fundację im. Stefana Batorego programie „Masz Głos, Masz Wybór”, którego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne m. in. poprzez udział w wyborach. Jako uczestnicy programu przyjęliśmy zaproszenie na konferencję „Aktywność obywatelska – wybory i nie tylko” organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP w ramach Forum Debaty Publicznej Samorząd terytorialny dla Polski.

Podczas konferencji, która odbyła się 15 października w Pałacu Prezydenckim zaprezentowano sześć referatów.

Dr Jarosław Flis (UJ) wskazał na czynniki szczególnie zniechęcające obywateli do udziału w wyborach. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jan Jaworski przedstawił wiele istotnych zmian, jakie wprowadzono do prawa wyborczego od 2011 r. Joanna Załuska z Fundacji im. Stefana Batorego, dyrektor programu „Masz Głos. Masz Wybór”, zaprezentowała główne założenia, cele oraz uczestników tej akcji, jak również spot promocyjny Każdy powód jest ważny.
Róża Rzeplińska, prezes Stowarzyszenia 61, wskazywała na problem braku pełnej i ogólnodostępnej informacji na temat programów kandydatów startujących w obecnych wyborach oraz podkreślała, że niepoinformowani wyborcy nie idą głosować. Przemysław Radwan ­Rohrenschef, prezes Fundacji Szkoła Liderów, zaprezentował główne wyzwania, z którymi będą się musiały zmierzyć nowe władze samorządowe w nadchodzącej kadencji. Wreszcie prof. Paweł Swianiewicz (doradca Prezydenta RP) podkreślał znaczenie samorządu terytorialnego dla codziennego życia obywateli, wskazując m.in. jak znacznymi środkami na inwestycje dysponują samorządy w Polsce.
Wypowiedzi prelegentów podsumował i skomentował Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Następnie odbyła się otwarta debata, w której uczestnicy konferencji mogli odnieść się do poruszonych wcześniej tematów.

Anna Niemira - Jurek

Absolwentka szacownego Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, związana z działalnością NGO od 2008 roku, najpierw w stowarzyszeniach studenckich i kołach naukowych, potem w różnych organizacjach pozarządowych (i takich z pogranicza I i III oraz II i III sektora). Z powodzeniem łączy aktywność zawodową z pracą projektową, animacyjną, trenerską i działaniami freelancerskimi. Jest niekwestionowanym mistrzem placka po węgiersku oraz projektów typu „Pizza dla 30 osób”.

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu