środa, 05 listopad 2014 12:15

Uczniowie z Łap i Łowicza pracują nad projektami

Napisała 
Projekt: Wybory Projekt: Wybory

Za nami pierwszy miesiąc warsztatów prowadzonych w ramach projektu „Wiem, dlaczego wybieram” realizowanego w ramach programu Obywatele dla demokracji. Nasi trenerzy odwiedzili dotychczas Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach. Zobacz, jakie projekty planuja uczniowie, kto będzie piekł ciasto, a kto przygotował profrekwencyjne memy!

W obu szkołach w warsztatach udział wzięło w sumie niemal 200 uczniów. Wielu spośród nich wyraziło chęć dalszego udziału w projekcie i już teraz w kilkunastoosobowych grupach przygotowują własne mini­projekty profrekwencyjne. Ich działania mają na celu zachęcenie mieszkańców Łowicza i Łap do udziału w wyborach. Większość mini­projektów koncentruje się na zachęcaniu do głosowania w zbliżających się już wielkimi krokami wyborach samorządowych, jednak w planach są również mini­projekty o bardziej ogólnym charakterze.

Uczniowie Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu mają w planach m.in.:

• nakręcenie profrekwencyjnego filmu oraz teledysku,

• stworzenie profrekwencyjnych memów,

• przeprowadzenie przedwyborczej debaty,

• ustawienie na rynku miejskim stoiska informacyjnego dotyczącego wyborów samorządowych,

• przeprowadzenie sondy wśród mieszkańców,

• przygotowanie profrekwencyjnych wlepek.

Działania planowane w I LO w Łapach to m.in.:

• częstowanie mieszkańców upieczonymi przez uczniów ciastami i przy tej okazji zachęcanie ich do udziału w wyborach,

• realizacja profrekwencyjnego flash moba,

• przygotowanie kwestionariusza dla kandydatów w wyborach samorządowych,

• warsztaty dla seniorów, które pomogą im w wyszukiwaniu w internecie informacji na temat wyborów i kandydatów,

• przeprowadzenie sondy wśród mieszkańców.

Nad przygotowaniami i realizacją tych różnorodnych działań czuwają nauczyciele oraz trenerzy Innowatorium.

Anna Niemira - Jurek

Absolwentka szacownego Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, związana z działalnością NGO od 2008 roku, najpierw w stowarzyszeniach studenckich i kołach naukowych, potem w różnych organizacjach pozarządowych (i takich z pogranicza I i III oraz II i III sektora). Z powodzeniem łączy aktywność zawodową z pracą projektową, animacyjną, trenerską i działaniami freelancerskimi. Jest niekwestionowanym mistrzem placka po węgiersku oraz projektów typu „Pizza dla 30 osób”.

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu