czwartek, 18 wrzesień 2014 20:20

Wiem dlaczego wybieram wystartowało w Płońsku

Napisała 

Zgodnie z zapowiedzią, kontynuujemy prace na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego wśród uczniów. 15 września ruszyły pierwsze warsztaty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku w ramach projektu „Wiem dlaczego wybieram” finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki projektowi FIO uczniowie płońskiego liceum wezma udział w warsztatach i konsultacjach, aby na zakończenie zrealizować własny mini-projekt wspierający frekwencję wyborczą.

 

We współpracy z płońskim liceum oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury, Fundacja Innowatorium rozpoczęła kolejny projekt skierowany do uczniów. Tak jak poprzednio, chcemy wspólnie z uczniami zrozumieć dlaczego udział w wyborach (korzystanie z czynnego prawa wyborczego) jest tak istotny dla budowania i stałego wspierania demokracji . Dzięki IV etapom projektu, w których będą uczestniczyć, uczniowie zdobędą wiedzę dotyczącą wyborów, kompetencji różnych organów państwowych i roli, jaką w wyborze swoich reprezentantów i sprawowaniu władzy pełni społeczeństwo.

Finałem przedsięwzięcia będą mini-projekty, które uczniowie zrealizują w Płońsku. To dzięki swojej pracy i zaangażowaniu trafią do mieszkańców miasta i gminy zachęcając ich do świadomego udziału w wyborach. Dzięki temu wszyscy dowiedzą się, że głosowanie jest zarówno prawem jak i obowiązkiem obywatelskim, przywilejem demokratycznych społeczeństw, które w ten sposób sprawują władzę i kontrolują swoich przedstawicieli.

Udział w projekcie pozwoli młodzieży m.in. poszerzyć wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania państwa, praw wyborczych, a także spróbować swoich sił podczas pracy metodą projektu. Uczniowie sami zaplanują i przeprowadzą działania skierowane na zewnątrz szkoły, do mieszkańców Płońska.

Płońska edycja projektu „Wiem, dlaczego wybieram” finansowana dzięki Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich toczy się równolegle z podobnym projektem finansowanym w ramach Mechanizmu Finansowego EOG (program „Obywatele dla demokracji”), który odbywa się w 6 szkołach województw łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego, i jest kontynuacją podobnych działań realizowanych w Dębicy w 2013 r. w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Anna Niemira - Jurek

Absolwentka szacownego Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, związana z działalnością NGO od 2008 roku, najpierw w stowarzyszeniach studenckich i kołach naukowych, potem w różnych organizacjach pozarządowych (i takich z pogranicza I i III oraz II i III sektora). Z powodzeniem łączy aktywność zawodową z pracą projektową, animacyjną, trenerską i działaniami freelancerskimi. Jest niekwestionowanym mistrzem placka po węgiersku oraz projektów typu „Pizza dla 30 osób”.

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu