wtorek, 09 czerwiec 2015 00:00

Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna - Poznajmy się!

Napisane przez 
Logo projektu Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna Logo projektu Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna

„Zmysły Prysły. Pruszkowska Kuchnia Teatralna” to dwutygodniowy cykl warsztatów teatralnych z elementami plastyki, fotografii i muzyki, których celem jest odkrycie miasta Pruszków za pomocą pięciu zmysłów.

Młodzież w czasie warsztatów spróbuje stworzyć autorską opowieść o swoim mieście, przedstawioną przez pryzmat charakterystycznych dla Pruszkowa smaków, dźwięków, obrazów, zapachów i wrażeń dotykowych. Materiałem, który zostanie w czasie warsztatów teatralnie przetworzony będą zdjęcia, nagrania dźwiękowe oraz formy plastyczne wykonane przez uczestników, pogłębiające ich zmysłową percepcję miasta. Przez dwa tygodnie będziemy obserwować i dokładnie badać Pruszków, rozbudzając dzięki temu swoją wrażliwość artystyczną oraz tożsamość lokalną. Ponadto za inspirację do twórczej pracy posłużą zbiory opowiadań lokalnego pisarza, Tadeusz Huberta Jakubowskiego. Efektem końcowym będzie spektakl pokazywany szerokiej publiczności 19 i 20 lipca.

 

Warsztaty toczyć się będą na scenie Spółdzielczego Domu Kultury, w sali parafialnej Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny oraz przestrzeni publicznej Pruszkowa.


W programie warsztatów znajdą się następujące metody pracy:
Warsztaty integracyjne – zajęcia pogłębiające umiejętność współpracy między uczestnikami
Warsztaty teatralne – zajęcia realizowane w oparciu o sztukę performance i improwizację, wykorzystujące przygotowane wcześniej efekty badań Pruszkowa (materiały, plastyczne,fotograficzne, muzyczne, teksty kultury)
Warsztaty fotograficzne – zajęcia, których efektem będzie przedstawienie wizualnych detali Pruszkowa
Warsztaty muzyczne – zajęcia podczas których uczestnicy odnajdą charakterystyczne dla Pruszkowa dźwięki
Warsztaty plastyczne – zajęcia pokazujące sposoby wyrażania przestrzeni Pruszkowa za pomocą różnych technik plastycznych


Warsztaty będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, trenerów i animatorów, znanych m.in. z takich projektów jak „Laboratorium działań parateatralnych – Pruszków”, warsztaty filmowe „Made in Warszawa 3.0”, „Praca z klasą”.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Organizator zapewni podczas trwania zadań drobny poczęstunek oraz niezbędne materiały warsztatowe.
W projekcie będzie uczestniczyć 15 osobowa grupa.


Warsztaty odbędą się codziennie (po 6 godzin) w terminie 06-20 lipca 2015r.

Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego: "Lato w teatrze" finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Zajęcia mogą prowadzić etatowi pracownicy instytucji, członkowie grup teatralnych, animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, artyści, studenci szkół artystycznych oraz muzycy lub dziennikarze.

 

https://www.facebook.com/instytutteatralny

Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego pt. „Lato w teatrze” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu