poniedziałek, 13 maj 2013 13:36

Zapraszamy na szkolenia "Otwarty samorządowiec"

Napisała 
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Od czerwca do listopada 2012 Fundacja Innowatorium wraz z Fundacją Szansa Dzieciom zapraszają na szkolenia Otwarty Samorządowiec. Ich celem jest przygotowanie przedstawicieli samorządów - na poziomie miast i gmin - do wyborów w 2014 roku.

Cykl Otwarty Samorządowiec składa się z 7 modułów kompleksowo wspierających kompetencje Sołtysów, Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast. Już dziś zapraszamy do rejestracji na szkolenia:

Fundusz Sołecki i formy aktywności lokalnej , 13-14 czerwca
Promocja regionu – nowe rozwiązania i dobre przykłady z polskich gmin, 20-21 czerwca

Szkolenia Otwarty Samorządowiec odbywają się w godz. 9:30 – 16:00 w Warszawie.

 • Fundusz Sołecki i formy aktywności lokalnej (czerwiec) FORMULARZ
 • Promocja regionu – nowe rozwiązania i dobre przykłady z polskich gmin (czerwiec) FORMULARZ
 • Dobry radny – jak komunikować się z wyborcami i jak skracać dystans (lipiec)
 • Wystąpienia publiczne w grach symulacyjnych – Poligon doświadczalny (wrzesień)
 • PR i komunikacja osiągnięć gminy (wrzesień)
 • Narzędzia komunikacji internetowej w pracy urzędu/rady gminy (październik)
 • Diagnoza lokalna, identyfikowanie potrzeb mieszkańców (listopad)

Szkolenia odbywają się przy ul. Smulikowskiego 4 w Warszawie. Każdego dnia przewidziano obiad oraz 2 przerwy kawowe, istnieje również możliwość noclegu.
Szkolenia odbywają się w języku polskim w grupach 10-25 osób.

ZAPRASZAMY W CZERWCU NA SZKOLENIA

1. Fundusz Sołecki i formy aktywności lokalnej, 13-14 VI 2013

   • Czym jest Fundusz Sołecki? Ćwiczenia, definicje prawne i dobre praktyki.
   • Czym jest kapitał społeczny i jaka jest rola gminy w jego kształtowaniu?
   • Jak aktywizować mieszkańców?
   • Opracowujemy projekty/plan działania dla naszej gminy.

2. Promocja regionu – nowe rozwiązania i dobre przykłady z polskich gmin, 20-21 VI 2013

   • Czym jest widoczność i jak ją budować?
   • Identyfikacja potencjału regionu. Promocja jako inwestycja w rozwój gminy.
   • Jak się to robi? Przykłady dobrych praktyk.
   • Kategorie działań - podział na typy i cele.
   • Jak wdrażać programy promocyjne? Praca metodą „Od pomysłu do projektu”.

Prowadzący :

Marcin Mitzner – trener i twórca gier, od 8 lat współpracuje z III sektorem oraz instytucjami publicznymi i samorządami. Szkolenia i projekty PR przeprowadzał m.in. dla Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, Miasta Ogrodu Podkowa Leśna, Fundacji Civis Polonus, Europejskiego Centrum Solidarności, Polskiego Instytut Sztuki Filmowej.

Teodor Sobczak – trener, twórca narzędzi edukacyjnych. Od 2004 r. zajmuje się innowacjami w edukacji. Jest prezesem Fundacji Innowatorium, wykłada w Warszawskiej Szkole Reklamy komunikację interpersonalną, psychologię reklamy, budowanie marki i wizerunku. Realizował projekty na poziomie gminnym, między innymi dla Żyrardowa, Pruszkowa i Piaseczna, dla biznesu: Grupy T&C, PGE, Agencji Rozwoju Mazowsza SA oraz dla instytucji publicznych: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawa, Szkoły Głównej Służby Pożarnictwa oraz Centrum Kultury w Piasecznie i Narodowego Banku Polskiego.


Ceny od 890 zł netto/ os, POBIERZ BROSZURĘ Z CENNIKIEM

Cały zysk ze szkoleń zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Szansa Dzieciom.

Terminy rejestracji:

Fundusz Sołecki i formy aktywności lokalnej 11.06.2013.
Promocja regionu – nowe rozwiązania i dobre przykłady z polskich gmin 18.06.2013.

Organizatorzy:

Fundacja Szansa Dzieciom działa w zakresie realizacji programów usamodzielnienia dla młodzieży przygotowującej się do opuszczenia placówek opiekuńczo-wychowawczych, opieki nad ludźmi starszymi oraz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Fundacji Szansa Dzieciom tworzy pierwsze na świecie centrum rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych połączone z wychowaniem wielopokoleniowym.

Fundacja Innowatorium stawia sobie za cel rozwijanie postaw obywatelskich umożliwiających aktywne uczestnictwo w życiu publicznym. Cel ten realizuje podejmując działania wzmacniające potencjał obywateli: zajmuje się rozwijaniem kompetencji społecznych pozwalających na współdziałanie i branie odpowiedzialności za sprawy publiczne. Pracuje z przedstawicielami administracji publicznej, by wspólnie kreować mechanizmy udziału obywateli w procesach decyzyjnych. Tworzy programy aktywnej edukacji obywatelskiej dla szkół i gmin.

Kontakt: Anna Niemira-Jurek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. 791 740 841

Ściągnij załącznik:
Czytany 2548 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 sierpień 2016 15:24
Anna Niemira - Jurek

Absolwentka szacownego Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, związana z działalnością NGO od 2008 roku, najpierw w stowarzyszeniach studenckich i kołach naukowych, potem w różnych organizacjach pozarządowych (i takich z pogranicza I i III oraz II i III sektora). Z powodzeniem łączy aktywność zawodową z pracą projektową, animacyjną, trenerską i działaniami freelancerskimi. Jest niekwestionowanym mistrzem placka po węgiersku oraz projektów typu „Pizza dla 30 osób”.

Więcej w tej kategorii: Promocja gminy, miasta i powiatu »

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Nowa gra planszowa - Invest In...

Od początku roku trwały intensywne prace nad grą planszową, którą realizowaliśmy na zamówienie Warmińsko Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Gra będzie wspierać szkolenia Samorządów pod kątem wdrażania Standardów Obsługi Inwestora. Oto kilka zdjęć gotowego pudła.

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu