poniedziałek, 13 maj 2013 13:36

Zapraszamy na szkolenia "Otwarty samorządowiec"

Napisała 
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Od czerwca do listopada 2012 Fundacja Innowatorium wraz z Fundacją Szansa Dzieciom zapraszają na szkolenia Otwarty Samorządowiec. Ich celem jest przygotowanie przedstawicieli samorządów - na poziomie miast i gmin - do wyborów w 2014 roku.

Cykl Otwarty Samorządowiec składa się z 7 modułów kompleksowo wspierających kompetencje Sołtysów, Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast. Już dziś zapraszamy do rejestracji na szkolenia:

Fundusz Sołecki i formy aktywności lokalnej , 13-14 czerwca
Promocja regionu – nowe rozwiązania i dobre przykłady z polskich gmin, 20-21 czerwca

Szkolenia Otwarty Samorządowiec odbywają się w godz. 9:30 – 16:00 w Warszawie.

 • Fundusz Sołecki i formy aktywności lokalnej (czerwiec) FORMULARZ
 • Promocja regionu – nowe rozwiązania i dobre przykłady z polskich gmin (czerwiec) FORMULARZ
 • Dobry radny – jak komunikować się z wyborcami i jak skracać dystans (lipiec)
 • Wystąpienia publiczne w grach symulacyjnych – Poligon doświadczalny (wrzesień)
 • PR i komunikacja osiągnięć gminy (wrzesień)
 • Narzędzia komunikacji internetowej w pracy urzędu/rady gminy (październik)
 • Diagnoza lokalna, identyfikowanie potrzeb mieszkańców (listopad)

Szkolenia odbywają się przy ul. Smulikowskiego 4 w Warszawie. Każdego dnia przewidziano obiad oraz 2 przerwy kawowe, istnieje również możliwość noclegu.
Szkolenia odbywają się w języku polskim w grupach 10-25 osób.

ZAPRASZAMY W CZERWCU NA SZKOLENIA

1. Fundusz Sołecki i formy aktywności lokalnej, 13-14 VI 2013

   • Czym jest Fundusz Sołecki? Ćwiczenia, definicje prawne i dobre praktyki.
   • Czym jest kapitał społeczny i jaka jest rola gminy w jego kształtowaniu?
   • Jak aktywizować mieszkańców?
   • Opracowujemy projekty/plan działania dla naszej gminy.

2. Promocja regionu – nowe rozwiązania i dobre przykłady z polskich gmin, 20-21 VI 2013

   • Czym jest widoczność i jak ją budować?
   • Identyfikacja potencjału regionu. Promocja jako inwestycja w rozwój gminy.
   • Jak się to robi? Przykłady dobrych praktyk.
   • Kategorie działań - podział na typy i cele.
   • Jak wdrażać programy promocyjne? Praca metodą „Od pomysłu do projektu”.

Prowadzący :

Marcin Mitzner – trener i twórca gier, od 8 lat współpracuje z III sektorem oraz instytucjami publicznymi i samorządami. Szkolenia i projekty PR przeprowadzał m.in. dla Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia", Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, Miasta Ogrodu Podkowa Leśna, Fundacji Civis Polonus, Europejskiego Centrum Solidarności, Polskiego Instytut Sztuki Filmowej.

Teodor Sobczak – trener, twórca narzędzi edukacyjnych. Od 2004 r. zajmuje się innowacjami w edukacji. Jest prezesem Fundacji Innowatorium, wykłada w Warszawskiej Szkole Reklamy komunikację interpersonalną, psychologię reklamy, budowanie marki i wizerunku. Realizował projekty na poziomie gminnym, między innymi dla Żyrardowa, Pruszkowa i Piaseczna, dla biznesu: Grupy T&C, PGE, Agencji Rozwoju Mazowsza SA oraz dla instytucji publicznych: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawa, Szkoły Głównej Służby Pożarnictwa oraz Centrum Kultury w Piasecznie i Narodowego Banku Polskiego.


Ceny od 890 zł netto/ os, POBIERZ BROSZURĘ Z CENNIKIEM

Cały zysk ze szkoleń zostanie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Szansa Dzieciom.

Terminy rejestracji:

Fundusz Sołecki i formy aktywności lokalnej 11.06.2013.
Promocja regionu – nowe rozwiązania i dobre przykłady z polskich gmin 18.06.2013.

Organizatorzy:

Fundacja Szansa Dzieciom działa w zakresie realizacji programów usamodzielnienia dla młodzieży przygotowującej się do opuszczenia placówek opiekuńczo-wychowawczych, opieki nad ludźmi starszymi oraz rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Fundacji Szansa Dzieciom tworzy pierwsze na świecie centrum rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych połączone z wychowaniem wielopokoleniowym.

Fundacja Innowatorium stawia sobie za cel rozwijanie postaw obywatelskich umożliwiających aktywne uczestnictwo w życiu publicznym. Cel ten realizuje podejmując działania wzmacniające potencjał obywateli: zajmuje się rozwijaniem kompetencji społecznych pozwalających na współdziałanie i branie odpowiedzialności za sprawy publiczne. Pracuje z przedstawicielami administracji publicznej, by wspólnie kreować mechanizmy udziału obywateli w procesach decyzyjnych. Tworzy programy aktywnej edukacji obywatelskiej dla szkół i gmin.

Kontakt: Anna Niemira-Jurek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. 791 740 841

Ściągnij załącznik:
Czytany 2480 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 sierpień 2016 15:24
Anna Niemira - Jurek

Absolwentka szacownego Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, związana z działalnością NGO od 2008 roku, najpierw w stowarzyszeniach studenckich i kołach naukowych, potem w różnych organizacjach pozarządowych (i takich z pogranicza I i III oraz II i III sektora). Z powodzeniem łączy aktywność zawodową z pracą projektową, animacyjną, trenerską i działaniami freelancerskimi. Jest niekwestionowanym mistrzem placka po węgiersku oraz projektów typu „Pizza dla 30 osób”.

Więcej w tej kategorii: Promocja gminy, miasta i powiatu »

Partnerzy

 

Mazowia

Fundacja Szansa Dzieciom

Logo Obserwatorium

 

 

Lubią nas:

Centrum Kreatywności Targowa "Otwarte w Soboty" - 02.09

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i

Vademecum NGO.MAZOWIA.COM 2017

Uważne i świadome organizacje pozarządowe to efekt  projektu NGO.MAZOWIA.COM w którym szereg ekspertów dzieli się swoją wiedzą. Zachecamy do pobierania!

Jak tu zdobyć media w pełni zgodnie z prawem, z odpowiednią licencją i do tego darmowe?

Sposobów jest wiele, ale http://search.creativecommons.org/ zdecydowanie może ułatwić poszukiwania. Oczywiście, zawsze na stronie docelowej należy się upewnić na jakiej licencji udostępniana jest treść.

Menu