Innowatorium

zdjecie

Projekt: Szkoła

szkolaa

Projekt: Szkoła jest projektem Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium przy współpracy GD Events w ramach dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania w latach 2019 – 2020 „Młodzi warszawiacy zmieniają swoje miasto”.

Pamiętacie swoje szkoły? Czy klasy były kolorowe? Korytarze zachęcały do przebywania tam z kolegami? Hmmm… Tymczasem coraz więcej jest doniesień naukowców na temat wpływu przestrzeni na samopoczucie i nastawienie do pracy. Czemu nie zrealizować najlepszych wzorców w szkołach? Przecież uczeń też człowiek… Projekt: Szkoła to inicjatywa realizowana w warszawskich szkołach podstawowych; dzięki niej uczniowie i uczennice poznali czym jest przestrzeń edukacyjna, jak można ją kształtować i w jaki sposób rozmawiać o niej z rówieśnikami, nauczycielami i dyrekcją. Do tego mieli okazję zaprojektować kilka pomieszczeń w szkole za pomocą kreatora 3D! Każda z grup biorących udział w warsztatach mogła liczyć na wsparcie mentora, specjalisty w zakresie architektury i kształtowania przestrzeni.

Do tej pory odbyły się już dwie edycje projektu. Brały w nich udział zarówno szkoły, które już wprowadziły w programie nauczania elementy związane z edukacją architektoniczną, jak i te, które dopiero rozpoczynały działania w tym zakresie.